Skip to content

Aprillikuu alguseks

1. apr. 2010

                                                                                   Foto: Mait Jüriado

Kui ei nõuaks elult liiga palju, kui ei eeldaks teistelt teatud käitumist, siis oleksid väiksedki asjad otsekui kink. Mõni ootamatu naeratus või julgustav pilk võivad tähendada mulle väga palju. Tahaksin ka ise olla selline, õigel ajal, kui keegi teine seda vajaks!

Olen rikkunud palju nõudmiste esitamisega – vanematele, lastele, sõpradele, iseenda välimusele ja võimetele, oludele ning nõnda aina edasi. Mõtlemata, et tuleks vahet teha võimaliku ja võimatu vahel. Ainult endast lugupidav inimene on võimeline ka teistest lugu pidama. Suudame teiste heaks mõndagi teha ja neile anda, kui esmalt teeme midagi enese heaks ja enesele anda lubame. Olles iseenese silmis väärtusetu, ei saa ma midagi teistele pakkuda. Armastuse võti on selles, et nii andmine kui vastuvõtmine algab minust kui olendist, kes on armastust kogenud. /Toomas Paul/

Aprillikuu on teatud mõttes avanemise kuu. Juba märtsis sai alguse suur sula ja liikumine, lumi alistus päikesekiirtele ja peale kuudepikkust peitusemängu hakkas maapind end meile siit-sealt taas näitama. Aprillis aga avab loodus end aina rohkem ja rohkem – rohulibled hakkavad rohetama ja pungad puudel muutuvad aina suuremaks. Avatumaks muutumist võib märgata ka inimeste seas, olemine muutub kergemaks ja samm jälle reipamaks. Kevad toob naeratuse näole ja me muutume avatumaks ka oma kaasinimestele. Kui ma teen head iseendale, siis teen ma sellega head ka teistele – minust õhkuv tasakaal ja rõõm võib neidki nakatada. Kerget ja kaunist aprillikuud Sulle!

Moonika King

Advertisements
One Comment leave one →
  1. Eevi permalink
    1. apr. 2010 15:11

    kes annab sellele antakse

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: