Skip to content

Midagi uut sünnib…

27. nov. 2010

Foto: Mait Jüriado

Täna hommikul avanes aknast välja vaadates tõeliselt muinasjutuline talvepilt. Looduses oli midagi muutunud. Raagus puuoksad olid riietunud pehmetesse valgetesse lumekampsunitesse. Majakatused olid kingiks saanud uhked kõrged lumemütsid. Eelnevate päevade tuisuilm oli asendunud tuulevaikse talverahuga. Ja lumehelveste tants kestab aina edasi…

Kogu aeg muutub midagi. Kogu aeg sünnib midagi uut – meie ümber ja meis endis, meie kaasinimeste juures ning meie ja kaasinimeste vahel. Nii mõndagi nendest muutustest saame me ise soodustada, edendada, aga päris paljud muudatused sünnivad ilma meie kaasabita.

Sageli sünnib midagi uut ka just siis, kui me seda üldsegi ei oota, üldse ei soovi. See võib meid muuta rahutuks ja ebakindlaks. Me püüame kramplikult ja kangekaelselt hoida kinni olemasolevast, teada-tuntust. Uue omaksvõtmine näib meile raskem kui harjumuspärastes mustrites elamine. Ja me leiame ka igasuguseid põhjuseid, et muutusi vältida, neist kõrvale hiilida.

Meis endis sünnib pidevalt midagi uut. Kui me võtame aega iseendale, kuulame ennast, siis võime tunnetada, mis ja kuidas meis sündida võib. Me võime selle uue üle rõõmu tunda, seda omalt poolt toetada ja areneda lasta. Kuid me kogeme ikka ja jälle ka seda, et selle uue omaks võtmine ja väärtustamine vajab aega ja nõuab meilt üsnagi palju. Kas sa oled valmis uuteks ideedeks, uuteks võimalusteks? Kas sa oled avatud uusi impulsse vastu võtma, neid mõtteid edasi arendama, oma toimetamistega kaasinimestele toeks olema?

Nii nagu looduses muutub pidevalt midagi, nii toimuvad ka meis endis pidevalt igasugused muutused. Vaatle seda rahulikku lummemattunud maastikku enda ümber, neid muutusi, mis looduses sünnivad. Vaatle iseennast – võta enda jaoks aega, vaata, mis muutused sinus toimuvad, lase endas uuel sündida… Homme süütame esimese advendiküünla. Lase valge talverahu oma hinge ja küünlasoojus oma südamesse.

Moonika King

Advertisements
No comments yet

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: