Skip to content

Inglitest ja inimestest

5. dets. 2010

Jõuluajal on nad jälle kõikjal esiplaanile toodud – küll kaartidel, küll kommikarpidel, küll jõuluehetel, küll küünlakujudena – inglid! Jah, need kummalised olevused on detsembrikuul vallutanud nännimajanduse ja konkureerivad muide üsnagi võrdväärselt päkapikkudega. Advendiaja inglikujukesed on just need trullakad nunnud Raffaeli beebi-inglid, põsed punased ja ise maialt ringi vaatamas, sulgedest tiivakesed neile pehmust veelgi juurde lisamas. Need punnpõsksed inglikesed tahaks meile justkui öelda, et elu on ikkagi selline rõõsa ja rõõmus ja mõnusalt magus.

Ingleid või inglitelaadseid olevusi võib leida kõikide kultuuride ja rahvaste juures. Kui ingleid vaadata kristlikus kontekstis, siis on neil just advendiajal päris oluline roll. Inglid on teatavasti jumaliku vahendajad, nad on Jumala saadikud ning kuulutavad alati midagi eriti olulist. Ka jõululoos kuulutas ingel Mariale, et too saab varsti lapse.

Ingleid on alati peetud ka saatjateks ja kaitsjateks, nad hoolitsevad ja hoiavad, kutsuvad tegudele ja hoiatavad. Paljud usuvad ka tänapäeval kaitseinglitesse, sest on ju lohutav ja julgustav teada, et keegi sind saadab ja hoiab (isegi kui selles päris kindel olla ei saa, sest sa ju ei näe seda“kedagit“). Aga kui keegi pääseb keerulisest olukorrast või õnnetusest eluga, siis ütleme me vahel ikka veel: „küll tal on ikka hea kaitseingel!“

Kuid ingliks võime ka meie ise olla – üksteisele. Ja seda just nii, nagu vahel mõne inimese kohta öeldakse: „Ta oli tõeline ingel!“ Inimesed, kes tahavad teistele parimat, kes näitavad uusi võimalusi, kui keegi on alla andmas ja meelt heitmas, kes ulatavad käe jõuetule ja julguse kaotanule – selliseid inimesi võib julgelt nimetada ingliteks.

Ingliks olla üksteisele – see tähendab hoolida, saata ja olla olemas. Inglit võid sa tegelikult ka näiliselt täitsa imelikes olukordades kohata – võib-olla kohtud sa temaga kuulajas, kes esitab sulle kriitilisi küsimusi, võib-olla lapses, kes paneb su kannatuse proovile, võib-olla kerjuses, kes käe su poole sirutab, võib-olla kolleegis, kes su ettepaneku tagasi lükkab, võib-olla elukaaslases, kes sinuga rääkida soovib, võib-olla ülemuses, kes su plaanid nulliks teeb… Võib-olla.

Üksteisele ingel olla – see võib tähendada koos naermist ja koos nutmist, üksteise julgustamist ja turgutamist, hoolimist ja hoidmist. Kui ma tean, et mind saadab (kasvõi nähtamatuna, ka ilma säravvalge rüü ja tiibadeta) ingel, siis käin ma oma teed julgemalt. Jah, me kõik saame olla inglid – üksteisele. Me saame seda olla eriti praegusel jõulukuul (see on parim jõulukingitus!), aga ka üldse igal ajal. Sest nagu keegi on kunagi kaunisti öelnud: „Me kõik oleme ühe tiivaga inglid. Ja lennata saame me vaid siis, kui me üksteist kallistame.“

Kaunist 2. adventi sulle!

Moonika King

Advertisements
No comments yet

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: