Liigu sisu juurde

Jäljed, mis jäävad

12. aug. 2011

Foto: Mait Jüriado

Oli kord üks isa, kellel oli kaks poega. Ta oli juba vana ja põdur ning mõtles oma elu üle järele. Seejuures hakkas ta kahtlema, kas tal üldse ongi oma poegadele midagi olulist eluteele kaasa anda. Ta juurdles selle küsimuse üle päeval ja ööl.

Siis kutsus ta pojad enda juurde ja andis neile ülesande: „Mu pojad, ma armastan teid väga. Aga õige pea lahkun ma siitilmast ja mu jäljed haihtuvad. Teie aga minge laia ilma ja jätke sinna endast jälgi ja märke!“

Pojad asusidki teele. Vanem poeg ehitas oma tee peale kividest torne, lõikas puutüvedesse tähismärke ja kaevas auke. Noorem aga vestles inimestega, kellega oma teel kohtus, aitas neid jõudumööda ja pidutses koos nendega. Vanem poeg heitis nooremale ette: „Mina raban tööd teha ja teen märke, nagu isa meil teha käskis, sina aga lihtsalt veedad koos inimestega aega!“

Mõne aja pärast asusid nad kodu poole tagasi minema. Teel koju kohtusid nad inimestega, kes tundsid noorema poja taasnägemise üle suurt rõõmu. Nad kutsusid teda enda poole sööma ja pidutsema. Vanem poeg aga ei leidnud enam enda tehtud märke ja tähiseid. Paljud kividest laotud tornid olid laiali kantud, enamus puid, kuhu ta oli märgi sisse lõiganud, maha langetatud, ja tema kaevatud augudki kinni aetud.

Isa juurde naasnuna pajatasid nad oma reisist ja tegemistest. Vana mees lausus neile: „Te mõlemad püüdsite endast jälgi ja tähiseid maha jätta. Sina, mu vanem poeg, töötasid kõvasti. Kuid sinu märgid on juba kadunud…“ Seejärel pöördus ta noorema poja poole: „Kuid sina jätsid jälgi ja märke inimeste südametesse. Need jäävad püsima.“ Ja ta võttis mõlemad pojad oma embusesse.

Moonika King

Advertisements
No comments yet

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: